Makaleler » Tesettür Giyim » Pembe Elbise Modelleri

Pembe Bir Elbisenin Modelleri

Pembe, şüphesiz her kadının sevdiği renklerden birisidir. Her alanda kullanılabilen bu renk en çok kıyafetlere yakışıyor. Pembe rengi kombin etmek en az sevmesi kadar zor. Bu nedenle bazı ipuçlarını öğrenerek hareket etmekte fayda var. Pembe elbise seçerken nelere dikkat edilmeli ve nerelerde kullanılmalı gibi soruların yanıtları da bu şekilde şekillenecektir.

Kolları Volanlı Elbise 3020 Pudra

Kolları Volanlı Elbise 58.94 TL 

Abiye elbise üzerinde pembe renginin nasıl olacağını merak edenler, doğru kombin ve seçimlerle bunu şık hale getirebileceğini bilmelidir. Küçük bir kız çocuğunun ya da nişanlanmakta olan bir kadının da pembe renkli bir elbiseyi tercih edebilecek olması bilinmelidir. Pembe rengi ile kombin edilecek her kıyafet, bulunduğu ortamda dikkat çekecektir.

Mislina Beli Dantel Kemerli Tütülü Abiye Elbise 15Y3428 Pembe

 

Mislina Beli Dantel Kemerli Tütülü Abiye Elbise 147.50 TL 

Pembe Tonunun Önemi

Son dönemlerde pembenin daha çok yumuşak tonları ve pastel hali sevilmektedir. Özellikle nişan ve söz gibi etkinliklerde kadınlar pudraya yakın pembe elbise seçeneklerini inceleyebilirler. Pembe elbiselerin rengine karar verdikten sonra deseni ve kalıbı da önemli konular olarak dikkat çeker. Eğer toz pembe tonlarında bir elbise seçildiyse, bunun için kısa ve fırfır detaylı olan modellere bakılabilir. Salaş model abiye elbise üzerinde koyu pembe rengi çok şık durabilir. Elbise uzun da olsa yine pastel pembelere gitmekte sakınca olmayacaktır. Önemli olan pembenin nasıl bir kumaşta, desen üzerinde ve işlemelerle tercih edilmiş olduğudur. Çok desenli ve karmaşık tasarımlı elbiselerde, fazla pembe tonları bir arada olmamalıdır. Elbise iyice karmaşık hale gelebilir. Daha sade tonlar üzerinde desen ve işlemeler uygun olacaktır. Bununla birlikte eğer karmaşık desenli, tasarım açısından bol detaylı bir elbise seçilecekse, bunun için açık ton ve tek renk pembeler güzel duracaktır. Pembe rengi ile birlikte daha fazla renk kullanmak isteyenler de olabilir. Bunun için sarı, kırmızı, mavi ve yeşil gibi doğadan gelen tonlar da pembenin yanına çok yakışacaktır. Pembe renginin kullanımında cesur olmak esastır. Ayrıca bu renk, her kumaş tipi ile de uyumlu olur. Abiye kumaşından ketenlere, kadifeden satene kadar her kumaş için pembe tercih edilebilir.

Kayra Puantiyeli Elbise B5 23088 Pembe

 

Kayra Puantiyeli Elbise 88.46 TL

Aksesuar ile Birlikte Pembe Renk Kullanımı

Pembe elbise ile birlikte nasıl bir ayakkabı ve çanta kullanılabilir diye düşünenler de olacaktır. Gümüş, krem tonları, aynı tonlara yakın pembe rengi ve altın rengi çok uygun olacaktır. Elbise sade bir modelde ise, taşlı ve büyük takılar uygun olabilir. Ancak desenli bir abiye elbise üzerinde daha küçük takılar tercih edilmelidir. Pembe, her tonu ile dikkat çeken bir renk olduğu için, seçimler konusunda çok abartılı modellere gidilmemesi önerilir. Özel bir etkinlikten günlük giyim şıklığına kadar her kombin için pembe kullanılmaya uygun bir renktir. Hem fiyatları ile uygun gelecek hem de geniş model seçenekleri sayesinde her tarza hitap edecek pembe elbiseler, başarılı giyim markaları içerisinde bulunabilecektir. Aynı şekilde internet alışverişi ile de pembe elbise alternatiflerine göz atılabilir.

 

 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır