Makaleler » Tesettür Giyim » Tesettür Dış Giyim Modelleri

Tesettür Dış Giyim Modelleri

Günümüzde gelişen ve kendini yenileyen tekstil sektörü sayesinde her geçen gün muhafazakâr bayanların giyebilecekleri kıyafetler konusunda daha çok seçenek piyasaya sürülmekte ve muhafazakâr bayanlar da bu sayede gündüz dışarı çıkarken ya da gece bir yerlere giderken kendileri için en uygun kıyafeti rahatlıkla seçebilir hale gelmektedir. Özellikle son yıllarda popüler bir hale gelen birbirinden renkli tesettür kap modelleri, diz altına kadar inen ve kolları tamamıyla kapatan uzunlukları ile bayanların oldukça rahat etmelerine imkân vermektedir.

Düğme Detaylı Kap 6620 İndigo

 

Düğme Detaylı Kap 

Tesettür Kap Modelleri

Keten ya da kot kumaş gibi farklı kumaş türleri üzerinden üretilebilen tesettür kap modelleri, ayrıca özel günlerde tesettür kap giymeyi tercih eden bayanlar için saten kumaşlardan da üretilebilmekte ve giyen herkese kusursuz bir şıklık kazandırabilmektedir.

Etnik Desenli Ferace 3014 Ä°ndigo

Etnik Desenli Ferace 58.94 TL 

Düğmeli Kap Modelleri

Bu modellerde genellikle önden düğmeli ya da fermuarlı olanlar bayanlar tarafından ilgi görürken, belden kumaş bir iple ya da hasır bir örgü ile bağlamalı olanlarının da son yıllarda yoğun talep edilen tesettür kap modelleri arasında yer aldığı söylenebilir.

Kapişonlu Spor Ferace 3019 Lacivert

 

Kapişonlu Spor Ferace 

Havaların sıcak olduğu bahar ve yaz aylarında tercih edilebilecek olan tesettür kap modelleri, ince kumaş işçilikleri ile cilde nefes aldırmakta ve bu sayede terleme konusunda da bayanların yanlarında olmaktadır. Sonbahar ve kış ayları gibi daha soğuk aylarda ise tesettür kapların yerini kalın palto ve kabanlar almaktadır.

Sivri Yakalı Kaşe Kaban  2132 Haki

 

Sivri Yakalı Kaşe Kaban 

Kış Mevsiminde de Şık ve Muhafazakâr Giyim

Son zamanlarda moda olan tesettür palto modellerine bakıldığı zaman keten kumaştan üretilen ve toprak tonlarının hâkim olduğu paltoların muhafazakâr bayanların tercihi olduğu görülmektedir. Genellikle önden düğmeli şekilde üretilen bu modellerde nadir de olsa fermuarlı modellere de rastlanabilir.

Nakışlı Pileli Volanlı Ferace 3024 Siyah

 

Nakışlı Pileli Volanlı Ferace

Tesettür paltolarda bel detayına sahip olan kuşaklı modeller ise özellikle zayıf bayanları oldukça şık göstermekte ve ortaya asil bir görünüm çıkmasına imkân vermektedir.

Tesettür Kaban Modelleri

Paltoların yanı sıra soğuk ve çetin geçen kış aylarında daha kalın kumaşlardan üretilen tesettür kaban modelleri de kürk yakalı çeşitleri ile pek çok bayanın en çok tercih ettiği muhafazakâr dış giyim ürünlerinden birisi olmaya devam etmektedir. Sadece yaka kısmına kürk yerleştirilmiş olan tesettür kaban modellerinin dışında kol detaylarında kürk bulunan modellerin de bayanların büyük beğenisini topladığı bilinmektedir.

Yonga Biye Detaylı Ferace 758 Siyah

Yonga Biye Detaylı Ferace

Son olarak yine muhafazakâr dış giyim sektörü için üretilen tesettür pardösü modellerine bakıldığı zaman, günlük kullanımın dışında özel günlerde, davetlerde, doğum günlerinde ya da kına ve nişan gibi önemli zamanlarda rahatlıkla giyilebilir olmaları nedeniyle her geçen gün daha fazla muhafazakâr bayan tarafından tercih edildikleri söylenebilir. Özellikle cepli modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve muhafazakâr bayanların gözdesi olan tesettür pardösülerde ayrıca boyun bölgesinde fular detayı bulunan modellerin de oldukça başarılı olduğu dile getirilebilir.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır