Makaleler » Tesettür Giyim » Tesettür Giyimde Doğru Seçimler Nasıl Yapılmalı?

Tesettür Giyimde Doğru Seçimler Nasıl Yapılmalı?

Ayrıcalıklı tasarımlara sahip olması gereken tesettür giyim trendleri, son dönemlerde moda dünyası içerisinde büyük değişimlere uğradı. Artık tesettürlü kadınlar çok daha fazla kıyafet seçeneğine ulaşabilir hale gelmiş durumdadır. Kombin yaparken daha özgün seçimler yapabilmelerini sağlayan markalar ve kreasyonları çok yardımcı olmaktadır. Seçilen her parçaya uygun gelecek alternatiflere rastlanabilir. Alt giyim ürünleri, üst giyim ürünleri, aksesuarlar, tesettür elbise ve etekler buna örnektir. Tesettür alışveriş siteleri de online alışlar için daha fazla seçenek sunmayı ihmal etmemiş durumdadır. Farklı günler ve özel zamanlar için de ürünlere rastlanabilir. Tesettür mezuniyet elbiseleri, düğünler için tesettür abiye seçenekleri ve buna benzer alternatifleri örnek vermek mümkündür. Her gün ve özel etkinliğe uygun olacak parçaları aynı marka içerisinde bulmak da mümkün olacaktır. Bunun için online alışverişler daha çok tercih edilir.

Tunik-Pantolon Takım 5601 Lacivert

 

Tunik-Pantolon Takım 98.30 TL 

Günlük Giyim Şıklığında Tesettür Modası

Günlük giyimi en şık şekilde tamamlayacak tesettür parçaları bir araya getirebilmek için bazı ipuçlarına dikkat etmek gerekiyor. Bu sene, geçtiğimiz 2 senede de olduğu gibi çizgisel formlar, doğadan alınarak tasarlanan organik motifler ve puan deseni ön plandadır. Bu şekilde tasarlanan tesettür tunik modelleri altında daha sade ve tek renk ürünler seçilmelidir. Bol kesim tesettür etek modelleri ya da pantolon seçenekleri uygun olabilir. Aynı şekilde desenli olarak seçilmiş olan tesettür etekler, pantolonlar ve elbiseler üzerinde de tek renk olarak devam eden üst giyim grubu tercih edilebilir. Tesettür tunik modelleri, gömlekler ve bluzlar buna örnektir. Siyah, beyaz, gri ve krem gibi renkler her zamanki geçerliliğini korumaktadır. Bunun yanında, bu sene doğal renkler ön plandadır. Sarılar, turuncular, kırmızılar, maviler ve yeşiller ile daha canlı kombinler elde edilebilir. Ancak bir parçada daha çarpıcı renk kullanmak en doğrusudur. Tesettür giyim, özellikle günlük giyim alternatiflerinde kendisini geliştirmiştir.

Hld Yandan Düğmeli Lacos Tunik 16HYKHLD007 Pembe

 

Hld Yandan Düğmeli Lacos Tunik 49.10 TL 

Abiye Seçiminde Tesettür Modasının Etkileri

Her yaz özel etkinliklerin en başında mezuniyetler gelmektedir. Gençlerin mezuniyet için seçecekleri tesettür mezuniyet elbiseleri uzun ve geniş formda olabilir. Salaş modeller bu sene daha trend olarak kabul edilmektedir. Çiçek desenli etekler ve tunikler, tek parça olarak devam eden işlemeli tesettür abiye elbiseler ve pantolon ile tunik takımları, mezuniyet için çok uygun olacaktır. Uyumlu aksesuarlar ve çanta ile birlikte şık bir mezuniyet kombini yapılabilir. Tesettür alışveriş siteleri, bahar ayları ile birlikte daha çok mezuniyet için alternatifler sunmaktadır. Farklı renklerde ve kesimlerde yer alan her parçada, gençler kendi mezuniyetlerine göre bir seçim sağlayabilir. Ayakkabı ve çanta seçiminin de abiye tarzına uyacak şekilde yapılması beklenir.

Mislina Yakmalı Elbise 15Y3397 Asit Yeşil

 

Mislina Yakmalı Elbise 147.50 TL 

Hem modern hem de rahat bir tesettür giyim kombini içerisinde her zaman bol kesim ürünler tercih edilmelidir. Yazın terletmeyecek, kışın ise sıcak tutacak kumaşlar seçilebilir. Bununla birlikte desenli ürünlerin modern duruşundan mutlaka faydalanılmalıdır. Tesettür şal üzerinde desen ya da renk ile mutlaka giyilen kıyafetlerle uyum yakalanmalıdır. Ayakkabı, kemer, takılar ve çanta seçimi de mutlaka yapılan kombinin tarzına uyumlu olmalıdır. Tesettür mezuniyet elbiseleri, spor giyim seçenekleri, günlük giyim ve abiye gibi kategoriler için sezon trendlerinde yer alan desenler takip edilebilir. Hem uygun fiyatlı hem de modern tesettür kıyafetleri bir arada bulunduran markaların tesettür alışveriş siteleri de mutlaka bulunacaktır. Böylelikle her tesettürlü kadın, hem tarzına hem de bütçesine uygun gelecek parçaları dolabına ekleyebilir. Tesettür modasında da artık daha özgün ve kullanışlı parçalar tasarlanmaktadır.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır