Makaleler » Tesettür Giyim » Tesettür Kap Modelleri

Tesettür Kap Modelleri

Genellikle daha muhafazakâr kesimden bayanların kullandığı tesettür giyim; bedeni tümüyle kapatan, pantolon, etek, elbise, bluz, pardesü, kap gibi çeşitleri bulunan bir giyim tarzı. Modernleşen dünyada herkesin daha şık ve trend giyinebilmesi amacıyla tasarlanan tesettür giyim modelleri sadece İslami ritüelleri uygulayan bayanların değil, çoğu kez rahatlığı arayan bayanların da tercih sebebi. Yazlık, kışlık ve mevsimlik olarak farklı renklerde, çeşitli modellerde üretilen tesettür giyimin de kendine ait bir modası mevcut. Hatta Londra ve Dubai gibi dünyanın önemli merkezlerinde düzenlenen Muhafazakâr Moda Haftası birçok ünlü tesettür giyim markasının şovlarına da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca en çok tercih edilen giyim mağazaları da artık reyonlarının bir kısmında tesettür giyim kreasyonlarını sergiliyor.

 

Aşiyan Şal Yaka Trenchcoat 17YAS7169 Lacivert

 

Aşiyan Şal Yaka Trenchcoat 

Kap Nedir?

Tesettür giyimin en vazgeçilmez parçalarından biri olan kap; aslında pardesü ile tunik modellerinin karışımından esinlenerek üretilen bir dış giyim. Kışlık olarak üretilen pardesüler hem çok uzun olduğu hem de kumaş cinsi soğuktan koruma amaçlı seçildiği için yaza uygun değil. Tunik ise aslında pantolon üzerine giyilen bir kadın giyim ürünü. Boyu genellikle dizde biten tunikleri uzun bluz ya da gömlek olarak düşünmek mümkün. Ancak üzerine bir dış giyim seçilmesi şart. Bundan dolayı tunik tarzında, diz altına kadar uzanan, yazlık ince kumaşlardan üretilen kaplar artık çok moda. Estetik açıdan da kadını daha iyi ifade ettiği kesin.

Aşiyan Şal Yaka Trenchcoat 17YAS7169 Taş

Aşiyan Şal Yaka Trenchcoat 

Kullanışlı Kap Modelleri

Kap yaz mevsiminde giyilen bir dış giyim ürünü olduğu için kap seçerken dikkat edilmesi gereken belli özellikler mevcut. Bunların başında da seçilen ürünün bedene uygun genişlikte olması geliyor. Normal kıyafetin üzerine giyildiği için bedeni sarmayan, daha geniş kesimlerin tercih edilmesi gerekli. Örneğin 38 beden giyen birisi kap alırken ya geniş kalıplı 38 bedenlere bakmalı ya da dar kalıpları beğeniyorsa bir beden yukarısındaki ürünleri denemeli. Belden büzgülü, verev kesimli, kulplu ya da düz kesim kapların tümünde ürünün vücut hatlarını aşırıya kaçmadan iyi göstermesi şart. Ayrıca yine yaz sıcağında güneş ışınlarını üzerine çekmeyen açık renklerin hâkim olduğu kaplar büyük rahatlık sunuyor. Kolay buruşmayan ve leke tutmayan kumaşlardan, bedene uygun kesimlerde kaplar rahatlığın yanı sıra şık ve zarif bir imaj çizmek için önemli parçalardan biri. Pantolon, tayt ya da Jean üzerine giyilebilen bu diz altı tuniklerin; çıtçıtlı, düğmeli ya da fermuarlı alternatifler mevcut.

Düğme Detaylı Kap 6620 İndigo

 

Düğme Detaylı Kap 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır