KATEGORİLER
Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Eşarp

 

Kapalı kadınların tesettürünü tamamladığı asıl noktadır başı örtmek. Ancak eskisi gibi başa geçirmek ile bitmiyor. Günümüzde üretilen tesettür kıyafetlerine uyumlu olması ve modadan geri kalmaması gerekiyor. Bu nedenle birçok çeşide sahiptir. Bu nedenle sizlerin modeller arasındaki farkı görmeniz ve seçeneğinizi kolaylaştırmanız için eşarp modelleri hazırladık.

Eşarp çeşitleri iki olarak sınırlandırılıyor. Bunlardan biri uzun diğeri ise kısa. Uzun olan çeşiti uzun boylu bayanlar, kısa olan çeşidi ise kısa boylu bayanlar tercih ediyor. Bunun nedeni eşarp örtüldükten sonra, birazının aşağıya doğru sarkıtılması gerekiyor. Çünkü görselliği asıl veren kısım orasıdır. Uzun boylu bayanda kısa eşarp yetmeyeceği için görsellik olmayacaktır bu nedenle boyunuza göre eşarp seçmelisiniz.

 

Eşarp Modelleri

 

İpek Eşarp

Çoğunlukla tercih ettiğiniz plastik hammaddesi içeren eşarplar, ucuz fiyatı sayesinde bayanların ilgisini çekiyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, bu ucuz eşarplar özellikle yazın ciddi manada saç derisi hastalığı meydana getiriyor. Bu tarz sorunlar ile karşılaşmamanız için ipek eşarp modeli kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İpeksi yapı ve özelliği sayesinde insan dokularına uygun olan ipek eşarp modelleri deriyle temas ettiğinde nemlendirici özelliğine sahiptir.

 

Tafta Eşarp

Hareket ettikçe yanardöner etkisi veren bu eşarp, ipekli sert kumaş türüdür. Bu kumaş ile üretilmiş eşarplar tafta eşarp modeli olarak geçmektedir. Oldukça moda olan bu eşarp, ipek karışımlı olarak üretildiği için, daha parlak, daha yumuşak bir eşarptır. Bu tarz eşarplar kolay şekil aldığı için ve birçok renk seçeneği bulunduğu için tercih edilmektedir.

 

Twill Eşarp

Twill adı İngilizceden gelmektedir Türkçe karşılığı kabartma dokuma kumaş anlamına gelir. Daha çok genç tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Twill ipek karışımı ile oluşturulan bir kumaş türüdür. Dokusundaki farklılık ve ipeksi karışımından dolayı kabarık ve kolay şekil alabilen bir yapıya sahiptir.

 

Şifon Eşarp

Bu eşarp modeli ile elbise, etek ve ceketlerinizle şahane kombinler oluşturabilirsiniz. Omuzlarınızdan şal gibi salarak kullanabileceğiniz şifon eşarp modeli size hem salaş rahatlık sağlar hem de göz alıcı bir güzellik katar. Pul, payet, ve inci boncuk işlemesi de ekleyerek bu eşarp modeli ile hem sportif hem de günlük giyiminize şıklık sağlayabilirsiniz.

 

Polyester Eşarp

Polyester eşarp modeli özellikle buruşmaya karşı dayanıklıdır. Bu sebeple uzun kullanımla için daha sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda ışığa karşı dayanıklı olduğu için uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Genelde yün, keten ve pamuk gibi lifler ile karıştırılarak üretim sağlanır. Uzun bir yola veya uzun sürecek bir davete gideceğinizde tercihleriniz arasında olmalı. Aynı zamanda tüm desen ve renkleriyle kıyafetlerinize muhteşem uyum sağlar.

 

 

 

Eşarp

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır